Scroll Top

Saksonia – z wizytą w zamku Stolpen #video

Saksonia to interesujący region znajdujący się zaraz za naszą zachodnią granicą. Dotrzeć tam można łatwo i szybko. Choć trasy początkowo nie wydają się zbyt interesujące, to jednak już po 90 kilometrach jazdy po niemieckiej ziemi, można napotkać na ciekawe miasteczko – Stolpen.

Z wizytą w zamku Stolpen u pięknej hrabiny Costel

Stolpen to niewielkie miasteczko w niemieckiej Saksonii. Znajduje się tam średniowieczny zamek, który zyskał rozgłos dzięki historii hrabiny Costel. Hrabina Costel początkowo była ulubienicą i kochanką Augusta II Mocnego, później uwieziona w zamku przez niego samego przez 49 lat. Nigdy nie opuściła zamku Stolpen. Zamek Stolpen to pozycja obowiązkowa dla każdego fana zwiedzania zamków. Poniżej krótka relacja z wyprawy do tego miejsca.

Posty powiązane

Zostaw komentarz

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.