Scroll Top

Pilzno – z wizytą w browarze Pilsner Urquell #video

O tym, że Czesi słyną z piwa mówić nie trzeba chyba nikomu. Mekką tego trunku w Czechach jest z pewnością Pilzno.To tam wynaleziono najpopularniejszy gatunek piwa na świecie – jasny, filtrowany Pils i to tam od 1842 roku po dziś dzień warzy się najsłynniejsze czeskie piwo – Pilsner Urquell.

Miasto piwem płynące

Miasto, o którym mowa leży na zachodzie Czech. Dotrzeć tam z Polski można łatwo i szybko trzymając się ekspresówek i autostrad przez Pragę lub zbaczając z dróg szybkiego ruchu, niespiesznie przemieszczając się poprzez górzyste i leśne tereny, omijając stolicę naszych południowych sąsiadów. Będąc w Pilznie niezwykle interesującą propozycją jest wizyta w browarze Pilsner Urquell. Odbędziemy tam podróż, w której historia miesza się ze współczesnością. Zobaczymy wystawy drogocennych pamiątek, przyjrzymy się rozlewni, zajrzymy w głąb kotła warzelnego, a nawet zejdziemy do chłodnych piwnic browaru.

Pilsner Urquell – ale nie tylko!

Jednak nie tylko w browarze będziemy mieli okazję usłyszeć piwną historię Pilzna. Ciekawą opcją jest również odwiedzenie tamtejszego muzeum browarnictwa oraz podziemi miasta. Będąc na rynku, nie sposób jest nie zauważyć katedry św. Bartłomieja. Po pokonaniu kilkuset stopni wejść można na szczyt jej wieży i jak na dłoni zobaczyć panoramę miasta. To wszystko i może nieco więcej przedstawiam w poniższej wideo-relacji. Zachęcam do obejrzenia.

Posty powiązane

Comments (1)

Mój tata marzy o wyciecze do browaru Pilsner Urquell. Bardzo spodobał mu się reportaż. Ekstra wpis! Fajnie, że są pasjonaci pokazujący miejsca i motywujący innych ludzi do podróży.

Zostaw komentarz

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.