Scroll Top

Assistance motocykla – porównanie ofert aktualne na 2021

OC wiadomo, mieć trzeba. Czy warto myśleć o czymś takim jak ubezpieczenie assistance motocykla na czas naszych wycieczek? Jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony. Nigdy nie wiadomo, co może się przytrafić. Z jednymi awariami jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, z innymi trzeba poszukać fachowca. Wiele osób pytało nas, z jakiego assistance korzystamy w czasie naszych podróży, stąd pomysł na ten artykuł, w którym postaramy się przybliżyć i porównać dla Was kilka najpopularniejszych w Polsce ubezpieczeń tego typu.

Z racji tego, iż oferty ubezpieczycieli zmieniają się w zasadzie prawie co roku, będziemy się starali aktualizować ten artykuł przynajmniej na początku każdego sezonu, jednak pamiętajcie, żeby zawsze przed zakupem assistance zapoznać się z OWU i skonsultować swoje wątpliwości z infolinią danej firmy. Ostatnia aktualizacja wpisu: 28 luty 2021 rok.

Po co assistance motocykla?

Większość z nas, my także to robiliśmy, bagatelizuje dodatkowe ubezpieczenia, wychodząc z założenia, że wypadki chodzą po ludziach, ale nie po mnie. Do pierwszego razu. Wtedy okazuje się, że koszty ewentualnych napraw za granicą są często absurdalne. Za holowanie, nawet do najbliższego serwisu, diagnostykę czy też samą naprawę możemy zapłacić wielokrotnie więcej niż kosztowałoby nas to w Polsce. Nie wspominając już o dodatkowych kosztach związanych z koniecznością przedłużenia pobytu.

Assistance motocykla – jak to wygląda w Polsce?

Niestety cały czas oferty ubezpieczycieli w przeważającej większości nie są skierowane do motocyklistów, lecz do właścicieli czterech kółek. Trzeba dokładnie czytać OWU w każdym przypadku, bo nagle w czasie awarii dowiadujemy się na przykład, że samochód zastępczy przysługuje tylko podczas podróżowania samochodem, a nie motocyklem. Pamiętajcie też, że bardzo często cena, jak i nawet sama możliwość ubezpieczenia, jest zależna od wieku naszego motocykla. W wielu przypadkach ubezpieczyciele dodają assistance do wykupowanego u nich OC. Jednak w zdecydowanej większości są to bardzo okrojone pakiety, które w zasadzie są nieprzystosowane do zagranicznych wyjazdów.

Zestawienie assistance motocyklowych – aktualne na 2021

Początkowo chcieliśmy w sposób najprostszy przedstawić wszystkie oferty w tabeli, jednak okazało się, że jest tyle wykluczeń, niuansów, które są tak naprawdę najważniejsze, dlatego niestety – pozostała ściana tekstu. Do porównania braliśmy najbardziej rozbudowane pakiety i tym samym też najdroższe. W tabelach, które znajdziecie niżej, zestawiliśmy również tańszą ofertę każdego z ubezpieczycieli. Niestety ceny zależne są od wielu zmiennych, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, dlatego aby uzyskać wszystkie informacje najlepiej kontaktować się bezpośrednio z danym ubezpieczycielem. Ten artykuł nie jest alfą i omegą, ma Wam przybliżyć ofertę i pomóc w wyborze.

Na początek trzeba zaznaczyć, że assistance w Link4 można zakupić jedynie wraz z polisą OC, AC (wersja na cały rok) lub też w wersji krótkoterminowej z ubezpieczeniem podróży. Taką informację otrzymaliśmy na infolinii. Ubezpieczenie, dostępne jest w 3 wariantach różniących się zakresem oferowanej pomocy:

 • Auto Assistance – dostępne z OC lub ubezpieczeniem podróży
 • Auto Assistance Plus – dostępne z OC
 • Auto Assistance Komfort – dostępne tylko z AC

Najdroższy pakiet Auto Assistance Komfort, dostępny, jak napisaliśmy powyżej tylko przy zakupie z Autocasco, obowiązuje na terenie Polski i wyznaczonych w OWU krajach Europy. Bardzo ważne jest, aby sprawdzić czy kraje, przez które zamierzamy przejeżdżać, są zawarte w ubezpieczeniu. W przypadku Link4 lista ta na pewno nie uwzględnia takich, europejskich krajów jak między innymi: Albania, Kosowo, Ukraina, Rosja, Islandia. Holowanie w razie awarii lub wypadku w naszym kraju jest bez limitu kilometrów, w Europie limit ten wynosi 500 km. W przypadku, kiedy zdarzeniem jest wypadek/awaria (rozumiana jako unieruchomienie pojazdu) Link4 zorganizuje nam pomoc tylko dwa razy w przeciągu całego okresu ubezpieczenia. Przysługuje nam jedno z trzech świadczeń:

 • Pojazd zastępczy (z zastrzeżeniem, że można skorzystać z tego świadczenia tylko raz w przeciągu całego okresu ubezpieczania).
 • Załatwienie noclegu na czas naprawy (maksymalnie 5 dni).
 • Organizacja powrotu osób ubezpieczonych do miejsca zamieszkania na terytorium Polski (limit kwotowy – do 1200 PLN dla wszystkich osób ubezpieczonych)

Wynajem samochodu zastępczego w czasie wypadku/awarii nie łączy się z zapewnieniem noclegu oraz transportu kierowcy i pasażerów. Jak to wygląda w praktyce?  Jeżeli będziemy chcieli w ramach assistance, dostać samochód na czas naprawy naszej maszyny, Link4 nie załatwi już noclegu czy też dowiezienia nas do domu w przypadku, kiedy czas naprawy się przedłuży. Taka forma wybierania rodzaju świadczeń w ramach assistance to normalna praktyka większości ubezpieczalni. I jeszcze jedna uwaga na koniec, minimalna odległość zdarzenia od miejsca zamieszkania ubezpieczającego to 20 km, czyli wszystko, co zdarzy się bliżej nie jest objęte ochroną.

Minusem jest możliwość wykupienia assistance tylko do posiadanej polisy OC/AC.  Poza tym jest to jeden z naszych faworytów. Ubezpieczenie dostępne jest w dwóch wariantach:

 • PODSTAWOWY,
 • ROZSZERZONY.

Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj łączenie limitów w kraju i poza granicami Polski. W wersji rozszerzonej wynoszą one dla Polski 500 km i poza granicami 500 km. Opcja podstawowa zmniejsza limit kilometrów poza granicami naszego kraju do 250 km.

Jest to dawny Gothaer. Ubezpieczenie GoAuto Assistance Plus  w Towarzystwie Ubezpieczeń Wiener TU S.A., dostępne do kupienia tylko w pakiecie z OC lub AC, podzielone jest na 2 wersje:

 • Standard
 • Lux

W każdej z tych wersji istnieją 3 warianty ubezpieczenia:

 • Polska – obejmujący obszar naszego kraju, ubezpieczenie na okres 1 roku.
 • Europa – obejmujący zarówno Polskę jak i kraje europejskie z wykluczeniami w OWU, ubezpieczenie na okres 1 roku. Tutaj koniecznie musicie zapoznać się z OWU, bo np. assistance obowiązuje w Chorwacji, ale nie na chorwackich wyspach. Co może okazać się dużym zaskoczeniem, jeśli coś się nam przydarzy na lubianej przez motocyklistów wyspie Hvar.
 • Krótkoterminowy – obejmujący taki sam obszar jak wariant Europa, jednak z opcją ubezpieczenia tylko na czas podróży (minimum 30 dni).

W przypadku wersji Lux, jeżeli chodzi o holowanie, to na terenie Polski nie ma limitu kilometrów, poza granicami limity te wynoszą 1100 km dla pojazdów w wieku do 12 lat i 700 km dla pojazdów starszych. W przypadku awarii/wypadku, kiedy stwierdzimy, że awarii nie da się usunąć na miejscu, możemy wybrać jedną z trzech opcji poniżej. Minimalna odległość zdarzenia od miejsca zamieszkania określona jest w wersji LUX tylko dla wariantu krótkoterminowego i wynosi 50 km.

 • Holowanie do warsztatu w obrębie 100 km od miejsca zdarzenia, a następnie oczekiwanie na zakończenie naprawy w wynajętym przez ubezpieczyciela hotelu.
 • Holowanie oraz powrót osób ubezpieczonych do miejsca zamieszkania (w ramach dostępnego limitu kilometrów).
 • Wynajem pojazdu zastępczego nie przysługuje dla ubezpieczenia motocykla.

Umowę ubezpieczenia można zawrzeć tylko w połączeniu z zakupem OC lub AC, w jednym spośród następujących wariantów:

 • Standard
 • Złoty
 • Złoty+
 • Krótkoterminowy Podróżnik 15 (15-dniowy okres ubezpieczenia)

Istnieje także wariant Platynowy, jednak nie wymieniamy go, ze względu na to, że, jak nas poinformował w komentarzu Endriurz, jest on możliwy do wykupienia tylko dla samochodów osobowych i ciężarowych. Nie ma opcji wykupienia go dla motocykli. Informację tą potwierdziliśmy na infolinii Warty.

Oprócz wariantu Standard, który obowiązuje tylko na terenie Polski, pozostałe warianty obejmują także pozostałe kraje europejskie (Rosja i Turcja w europejskich częściach ich terytoriów), a także Maroko, Tunezję i Izrael. No i tutaj Maroko było dla nas zdziwieniem, bo nawet nie pomyślelibyśmy, że nasze ubezpieczenie nie obejmuje państwa, do którego chcemy się wybrać w najbliższym czasie. Umowy w prawie wszystkich wariantach, z wyjątkiem Podróżnik 15, zawierane są na okres jednego roku.

Dla wariantu Złoty + na terenie Polski limitów kilometrów nie ma, natomiast za granicą naszego kraju wynoszą one 400 km. Holowanie, niezależnie od pakietu, jest rozumiane jako czynność jednorazowa, a więc z góry musimy określić, czy chcemy holować do najbliższego warsztatu, czy też do miejsca zamieszkania. Tutaj także mamy do wyboru:

 • Holowanie oraz nocleg w oczekiwaniu na naprawę.
 • Powrót do miejsca zamieszkania lub celu podróży.

Dodatkowo w przypadku awarii przysługuje nam samochód zastępczy, ale tylko dwa razy w trakcie całego okresu ubezpieczeniowego. Dla zdarzeń rozumianych przez OWU jako INNE (zgubienie kluczyków, rozładowanie się akumulatora) trzy razy w trakcie całego okresu ubezpieczeniowego.

Nasz rodzimy potentat ubezpieczeń PZU oferuje 3 rodzaje ubezpieczeń dostępnych tylko przy jednoczesnym zakupie OC lub AC:

 • PWD Super PL
 • PWD Super PL+EU
 • PWD Komfort PL

Dwa pierwsze różnią się od siebie zasięgiem terytorialnym, pierwszy obejmuje tylko obszar Polski, drugi także Europę (z wyłączeniem Mołdawii i Rosji), a także Algierię, Maroko, Izrael i Tunezję. Wariant KOMFORT obejmuje swoim zasięgiem tylko i wyłącznie terytorium Polski, więc, tak samo jak wariantu SUPER PL, szczerze mówiąc, nie ma co brać ich pod uwagę. Standardowy limit holowania unieruchomionego pojazdu wynosi 150 km. Istnieje opcja zwiększenia limitu, jednak dotyczy ona tylko samochodów, nie motocykli. Dodatkowo PZU zastrzega sobie, wzajemne wykluczanie się świadczeń. Jeżeli zapewnią nam w przypadku awarii/wypadku przewóz do domu lub celu podróży, automatycznie odpadają świadczenia związane z zapewnieniem noclegu i auta zastępczego. Aczkolwiek, jeżeli chodzi o to ostatnie, czyli auto zastępcze, jak dowiedział się nasz znajomy w czasie ostatniego wypadu do Chorwacji, nie przysługuje one motocyklistom, a jedynie kierowcom czterech kółek. Według tego, co można przeczytać w OWU nie powinno tak być, jednak sami wiecie zapewne jak „pomaga” państwowy, były monopolista.

Jak poinformował nas w komentarzach Tazziu88, ubezpieczyciel może także odmówić dokupienia assistance do już posiadanej polisy OC i niestety PZU z tego prawa korzysta.

Compensa oferuje nam ubezpieczenia w 2 wariantach:

 • BAZA
 • ROZSZERZONY

Tutaj osoba wykupująca ubezpieczenie w momencie zakupu polisy określa jaki będzie limit kilometrów holowania (w 2021 roku dodano ograniczenie max do  1500 km). Wprowadzili limit kwotowy ubezpieczenia, który dla wariantu BAZA wynosi 150 EUR, natomiast dla wariantu ROZSZERZONY wynosi 10.000 EUR. 

Tak samo jak inni ubezpieczyciele stosują wykluczające się nawzajem świadczenia noclegów, organizacji kontynuacji podróży lub powrotu kierowcy i pasażerów do kraju i samochodu zastępczego, jednak nie ma już problemów ze ściągnięciem uszkodzonego motocykla choćby z najdalszych części Hiszpanii. Niestety największym minusem jest to, że assistance z Compensy kupimy tylko w zestawie z ubezpieczeniami podstawowymi OC/AC.

Ubezpieczenie stworzone stricte dla posiadaczy jednośladów. Jedną z najmocniejszych stron tej oferty są dwie opcje terminowe, które mamy do dyspozycji: na okres sezonu motocyklowego – od początku marca do końca października (ubezpieczenie Tourer), oraz na okres wyjazdu – czyli sami decydujemy na ile potrzebujemy ubezpieczenie assistance (ubezpieczenie Adventure), minimum to 3 dni. Niestety limit holowania to słaba strona tej oferty, co trzeba wziąć pod uwagę przy jej rozpatrywaniu. Dla ubezpieczenia Tourer wynosi on 100 km, dla ubezpieczenia Adventure – 250 km. W przypadku awarii/wypadku przysługuje nam jedno z czterech świadczeń do wyboru:

 • Pojazd zastępczy.
 • Załatwienie noclegu na czas naprawy (maksymalnie 2 dni).
 • Organizacja powrotu osób ubezpieczonych do miejsca zamieszkania na terytorium Polski.
 • Organizacja wyjazdu po naprawiony lub odnaleziony pojazd.

Czyli mamy podobną sytuację jak w LINK4. Chcemy samochód zastępczy, ale wtedy organizujemy sobie sami nocleg albo powrót do domu.

Zestawienie ofert assistance motocyklowych – aktualne na 2021

W tabelach poniżej znajdziecie zestawienie ofert przy najwyższych, dostępnych pakietach oraz przy najniższych dostępnych na Europę. Staraliśmy się zaznaczyć najważniejsze cechy czy różnice pomiędzy konkretnymi ubezpieczeniami, mimo to, polecamy zawsze przeczytanie OWU. Załączyliśmy we wszystkich opcjach aktualne OWU na rok 2021.

NAJDROŻSZE MOŻLIWE PAKIETY

Link4AllianzWienerWartaCompensaPZUERGO HESTIA
Możliwość kupienia tylko z AC/OC?TAK (AC)NIETAK (OC/AC)TAK (OC/AC)TAK (OC/AC)TAK (OC/AC)TAK (OC/AC)
Naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia
Holowanie - PLBez limitu250 kmBez limituBez limituLimit ustala ubezpieczający do 1500 km150 km500 km
Holowanie - EU500 km250 km1100/700 km400 kmLimit ustala ubezpieczający do 1500 km150 km500 km
Parking5 dób3 doby3 doby3 doby14 dób3 dobydo 300 PLN
Pojazd zastępczy5 dób/10 dób5 dób5 dóbLimit ustala ubezpieczający5 dób
Nocleg5 dób4 doby150EUR/dobę2 doby4 doby3 doby2 doby
Transport kierowcy i pasażera
Aktualne OWU na dzień 08.02.2020Wariant ADVENTURE
Wariant TOURER
Compensa OWU Aneks 2020

Link4AllianzGoethaerWartaCompensaPZUERGO HESTIA
Możliwość kupienia tylko z AC/OC?TAK (AC)NIETAK (OC/AC)TAK (OC/AC)TAK (OC/AC)TAK (OC/AC)TAK (OC/AC)
Naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia
Holowanie - PLBez limitu250 kmBez limituBez limituLimit ustala ubezpieczający do 1500 km150 km500 km
Holowanie - EU500 km250 km1100/700 km400 kmLimit ustala ubezpieczający do 1500 km150 km500 km
Parking5 dób3 doby3 doby3 doby14 dób3 dobydo 300 PLN
Pojazd zastępczy5 dób/10 dób5 dób5 dóbLimit ustala ubezpieczający5 dób
Nocleg5 dób4 doby150EUR/dobę2 doby4 doby3 doby2 doby
Transport kierowcy i pasażera
Aktualne OWU na dzień 08.02.2020Wariant ADVENTURE
Wariant TOURER
Compensa OWU Aneks 2020

NAJTAŃSZE MOŻLIWE PAKIETY

Link4AllianzGoethaerWartaCompensaPZUERGO HESTIA
Możliwość kupienia tylko z AC/OC?TAK (OC/AC)NIETAK (OC/AC)TAK (OC/AC)TAK (OC/AC)TAK (OC/AC)TAK (OC/AC)
Naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia
Holowanie - PL200 km100 km200 km200 kmdo 150 EUR150 km500 km
Holowanie - EU200 km100 km100 km200 kmdo 150 EUR150 km250 km
Parking2 doby3 doby3 doby2 doby3 dobydo 200 PLN
Pojazd zastępczy3 doby3 doby5 dób
Nocleg1 doba2 doby150 EUR/dobę3 doby2 doby
Transport kierowcy i pasażera
Aktualne OWU na dzień 22.06.2019

Link4AllianzGoethaerWartaCompensaPZUERGO HESTIA
Możliwość kupienia tylko z AC/OC?TAK (OC/AC)NIETAK (OC/AC)TAK (OC/AC)TAK (OC/AC)TAK (OC/AC)TAK (OC/AC)
Naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia
Holowanie - PL200 km100 km200 km200 kmdo 150 EUR150 km500 km
Holowanie - EU200 km100 km100 km200 kmdo 150 EUR150 km250 km
Parking2 doby3 doby3 doby2 doby3 dobydo 200 PLN
Pojazd zastępczy3 doby3 doby
Nocleg1 doba2 doby150 EUR/dobę3 doby2 doby
Transport kierowcy i pasażera
Aktualne OWU na dzień 22.06.2019

Assistance motocykla – kilka słów od nas na koniec

Zdajmy sobie sprawę, że na pewno nie zamieściliśmy tutaj wszystkich firm, które proponują ubezpieczenie assistance motocykla. Wybraliśmy te, o których pisaliście na naszej grupie na FB. W 2019 roku AXA odpadła z naszego zestawienia z powodu wycofania swojej oferty assistance dla motocyklistów, na chwilę obecną w dalszym ciągu takowej nie posiadają. Pojawiła się za to w naszym zestawieniu oferta ERGO HESTIA. Od dawna próbowaliśmy uzyskać od nich odpowiedzi na pewne nieścisłości w ich ofercie i w końcu się udało. Na chwilę obecną ta firma jest naszym faworytem. Zeszłoroczna oferta Compensy została troszkę zubożona, wprowadzono ustalanie limitu kilometrów holowania do max. 1500 km. A Wy? Macie jakieś swoje przejścia z assistance? Dajcie nam znać, z chęcią uzupełnimy wpis o Wasze doświadczenia i uwagi. Są one dla nas bardzo cenne, bo staramy się stworzyć jak najbardziej użyteczny poradnik dla motocyklistów, którzy, podobnie tak jak my, co roku zastanawiają się, które assistance wybrać.

Posty powiązane

Comments (37)

Iza | QualityTest.pl

Assistance generalnie przydaje się po prostu zawsze, bez względu na rodzaj pojazdu. Nie raz i nie dwa uratowały nam tyłek 😉

My mamy auto, ale ubezpieczenie na full w każdej opcji, której się da

Super, że wszystko zostało zebrane w jednym wpisie, tak do kupy. A ubezpieczenia myślę, są ważne zawsze, nigdy nie wiadomo co się może stać, a później – tak jak już zostało napisane, koszty napraw bez tego, mogą być ogromne.

Jedna poprawka do zestawienia. Allianz oferuje tylko do stosunkowo nowych motocykli. 5 lat. A szkoda bo mam moto z 2011

Bardzo dobre zestawienie:) Chociaż myślę, że w przypadku ubezpieczenia assistance raczej nie powinniśmy interesować się ubezpieczeniami z niewielkim limitem holowania, jeśli w planach są jakieś dłuższe podróże. W razie czego – wynajem lawety na pewno będzie kosztował drożej 🙂

Pozdrawiam,
Jacek z https://mubi.pl/

Wszystko zależne jest od wielu czynników, nam osobiście pasowało ubezpieczenie z Allianz, pomimo 250km limitu, ale to indywidualna sprawa i wybór każdego motocyklisty 🙂 Napisz lepiej kiedy na mubi.pl pojawi się porównywarka OC/AC dla motocykli? bo to jest ogromny minus polskich porównywarek ubezpieczeń i ubezpieczycieli, że oferta dla motocyklistów jest tak marginalizowana 🙁 Jak będziecie mieli taką porównywarkę, to chętnie o tym napiszemy.

Polecam firmę Uniqa (Assistance na motocykl)

Właśnie dzwoniłem do link 4. Pani poinformowała mnie, że limit km jeśli chodzi o holowanie to 200km. Skąd w zestawieniu wzięła się informacja o 1200km? Robię skoro km rocznie po różnych zakątkach Europy i dystans 1200km to byłby już coś. Natomiast 200km nie robi zbyt dużego wrażenia.

Oferta towarzystw ubezpieczeniowych zmienia się co chwilę 🙁 To, co oferowali w zeszłym roku, w tym jest już niedostępne. Na to niestety nic nie poradzimy 🙁
Postaram się w najbliższym czasie przebrnąć przez aktualne OWU opisywanych ubezpieczeń i uzupełnić dane we wpisie.

I tutaj niestety też uwidacznia się problem z przygotowaniem merytorycznym “ekspertów” na infoliniach ubezpieczycieli. Link4 jak pisałem w artykule ma 3 warianty ubezpieczenia: Auto Assistance, Auto Assistance Plus oraz Auto Assistance Komfort. Pani, która z Tobą rozmawiała widocznie nie zna oferty firmy w której pracuje, ponieważ w OWU są dokładnie podane informacje o limitach kilometrów. W roku 2019 jest to 500 km dla najdroższej wersji (Komfort).

Witam wszystkich. Byłem dzisiaj w COMPENSIE ubezpieczenie motocykla assistance niestety ale ma limit kilometrów max 1500 km. Więc nie ma takiej opcji jak w opisie powyżej, że limit ustala ubezpieczający.?

Dzięki za info, siedzę właśnie nad aktualizacją wpisu na rok 2021. To co napisane powyżej, to informacje z początku 2020 roku. Wtedy takie informacje uzyskałem z infolinii Compensy.

Jedno co jest ciekawe jak ma się OC w PZU to można dokupić Assistance ale na rok a nie jak kiedyś proporcjonalnie do końca ubezpieczenia. Także dowiadywałem się i pozostało mi z zakupu z zeszłego roku do lipca 2019 na EU. Drugi co to zmienili że na Rosję nie ma, a było na część europejską.

No niestety, ciężko jest robić zestawienie ubezpieczeń, bo OWU i tym samym warunki ubezpieczania zmieniają się jak w kalejdoskopie 🙁 Dlatego też najlepiej na bieżąco uzyskiwać aktualne dane od poszczególnych firm.

PZU może odmówić dokupienia assistance do już posiadanej polisy OC. W ubiegłym roku PZU wyraziło mi zgodę na dokupienie assistance, a w tym roku już nie.

Dzięki za dość istotne info, uwzględnię je przy pisaniu aktualizacji artykułu w tym tygodniu.

Czy mamy zestawienie na 2022r.?

Nie, niestety, ze względu na przygotowania do naszej wyprawy i wyprowadzkę z Islandii w tym roku nie robiliśmy zestawienia 🙁 Na pewno pod koniec roku będziemy robili na następny sezon. Soki za to 🙁

Szukam coś na wypad w alpy, dzwoniłem do Axa, przełączyli mnie do Axa Direct, pózniej do następnego konsultanta, który niby bardziej kompetentny i usłyszałem, że assistance na motocykl nie dają, tylko na samochody więc to ściema.

Sorki, jeżeli jakaś informacja w naszym artykule wprowadziła Cię w błąd. Niestety był on pisany w zeszłym roku, a nie jesteśmy agentami ubezpieczeniowymi i nie śledzimy na bieżąco zmian w ofertach firm oferujących assistance, a po prostu zwykłymi użytkownikami motocykli 🙂 Postaram się w tym tygodniu przysiąść nad tematem, tak aby wprowadzić do artykułu aktualne dane dotyczące ofert ubezpieczycieli. My osobiście korzystamy z oferty firmy Allianz, która jako jedna z niewielu firm daje możliwość wykupienia ubezpieczenia stricte na jakiś wyjazd, a nie na cały rok, więc to, czego Ty szukasz. https://assistance-motocyklowe.pl/

Niema za co przepraszać, może faktycznie zbyt obcesowo to napisałem i źle to odebrałeś. Fakt podoba mi się assistance Alians ale- MOTOCYKL ASSISTANCE EU ADVENTURE.
Jest 250 km holowania, generalnie wszystkie warunki są lepsze w porównaniu z PL+EU i jest faktycznie na dany wyjazd jak w moim przypadku od 15.07 do 21.07 wychodzi około 260pln na dwie osoby wraz z dodatkowym ubezpieczeniem NNW.
Assistance na kraj mam w pakiecie PZU z OC więc wolę wykupić lepsze za granicę.
Szerokości życzę i pozdrawiam.

I jak Sławku? Które ubezpieczenie wybrałeś? Ile płaciłeś? Mam nadzieję, że udała Ci się wyprawa bez żadnych przygód? 🙂 LwG, pozdrawiamy 🙂

Wybrałem Alians Eu, wraz z ubezpieczeniem NW na dwie osoby na 8dni 260pln. Na całe szczęście nic niedobrego się nie wydarzyło. Naprawdę wspaniałe miejsce, trasa wiodła przez Szwajcarię, słynne Bergun, tylko zrobic fotę i oprawić:) i od południa wieżdżaliśmy do Livigno. Znam tam Polkę, która tanio wynajęła nam mieszkanie. TAM JEST PRZEPIĘKNIE, plecaczek był zachwycony, ja też dwa razy Stelvio zjezdziliśmy. LWG

No to śliczna trasa 🙂 na dniach jakoś wrzucę rozpisaną propozycję trasy na Alpy i Dolomity na 9-10 dni 🙂 tak samo jak robiłem to z Chorwacją 🙂 może się przyda na przyszłość 🙂 Polecam też nocleg na Stelvio, mimo wyższej na pewno ceny hoteli naprawdę warto choć raz się skusić 🙂

Ubezpieczenie to jedno. Druga sprawa do uzyskiwania odszkodowania z oc sprawcy w razie wypadku czy kolizji. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe stwarzają problemy w ich wypłacie albo po prostu zaniżają kwotę odszkodowania. Jak twierdzi https://www.helpfind.pl/ praktycznie każde odszkodowanie jest zaniżone, dlatego zawsze warto zwryfikować kosztorys i domagać się dopłaty.

To się zgadza, dlatego też prosimy Was o informacje tutaj lub na naszym FB o Waszych przygodach z ubezpieczycielami. Zawsze wszystko wygląda fajnie w reklamówce, ale trzeba bardzo uważnie czytać OWU, żeby się nie zdziwić. A Wasze dobre lub złe opinie na temat ubezpieczycieli będą najlepszą zachętą lub przestrogą dla innych Mototrasowiczów.

Witam, gdzie udało wam sie kupić assistance na motocykl w żadnej ubezpieczalnie nie chą o ty rozmawiać.

Na stronie Alianz, zresztą wyżej opisalem:)

W artykule masz linki do stron poszczególnych ubezpieczalni, choćby w Allianz link prowadzi bezpośrednio do www, gdzie możesz kupić ubezpieczenie assistance online, bez wstawania od komputera 🙂 W pozostałych przypadkach pozostaje zadzwonić na infolinię danego ubezpieczyciela.

Korzystam z Assisance Warta od kilku lat. Kupuję razem z OC, Niestety na stronie w opisie jest błąd. Dla motocykli dostępny jest tylko pakiet złoty z holowaniem do 200 km.
Jest tak od zawsze.

Dzięki za info, sprawdzimy to. Aczkolwiek to dziwne, bo według OWU jedynym warunkiem możliwości ubezpieczenia dla wariantu platynowego jest wiek pojazdu (maksymalnie 10 lat), a nie jego rodzaj.

Pamiętajcie że kilometry kilometrom nierówne.
PZU ma 150 a Allianz 250…

Ale w PZU w dowolne miejsce w tym zakresie, a Allianz do najbliższego serwisu

Zgadza się, jednak głównie ludzie szukający assistance szukają go myśląc o podróżach zagranicznych, a tam i tak do warsztatu musisz się dostać, aby zrobić coś z moto. Ale spostrzeżenie ważne.

Szkoda, że tak trudno o dobrą ofertę na AC dla jednośladów. Co prawda nie jeżdżę motocyklem od dawna (dopiero 3. sezon), ale brakuje mi dobrego casco. Mam nadzieję, że już niedługo znajdzie się coś sensownego na rynku.

No niestety, cały czas ubezpieczyciele traktują segment motocyklowy po “macoszemu”. Z racji tego, że głównym naszym celem są podróże, to zgłębialiśmy rynek assistance, ale gdzieś tam z tyłu głowy chodził nam też artykuł o OC/AC, może niedługo… 🙂

Cześć.
Szkoda że została pominięta oferta firmy Uniqa, która moim zdaniem jest jedną z najlepszych. Podam swój konkretny przykład: OC + assistance “Prestiż” kosztuje mnie łącznie 321 zł (Triumph Tiger 800 XC 2012). Wariant “Prestiż” obejmuje terytorium PL + Europa, przy czym w kraju nie mamy limitu kilometrów a poza granicami jest to aż 1200 km. Do tego można oczywiście dokupić dodatkowe opcje jak np.:
– NNW 50.000PLN – 59 zł
– ubezpieczenie bagażu – 33 zł
– dodatkowe ubezpieczenie opon – 16 zł
– pomoc medyczna 24h – 16 zł

Dzięki za info. Postaram się w najbliższym czasie wydębić od nich wszystkie dane i uzupełnić nasz wpis.

Zostaw komentarz

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.